AKTAL-infosüsteem - KASUTUSJUHEND

               

Üldkirjeldus

 

Linnavolikogu õigusaktide eelnõude menetlemise infosüsteem AKTAL sisaldab järgmisi andmeid:

·         Tallinna Linnavolikogu õigusaktide eelnõud, istungid ja koosseis

·         Tallinna Linnavolikogu komisjonide koosolekud ja koosseisud

·         Tallinna linnaosade halduskogude otsused, koosolekud ja koosseisud

·         Tallinna linnaosade halduskogude komisjonide koosolekud ja koosseisud

·         Tallinna Valimiskomisjoni otsused, koosolekud ja koosseis

·         Tallinna linnaosade halduskogude koosseisude kinnitamise ja seal muudatuste tegemise komisjoni otsused, koosolekud ja koosseis

 

AKTAL infosüsteemi veebileht koosneb kahest osast – vasakpoolne kitsam osa on menüü ja parempoolne suurem osa on mõeldud informatsiooni edastamiseks.

Menüü on mitmetasemeline ja menüüpunktid avanevad dünaamiliselt vastavalt tehtud valikutele.

Vajalike andmete  valimiseks tuleb hiirega ühekordselt vajutada vasakpoolse menüü sobivale reale.

Vaadete andmed on üksteises sisalduvad ja omavahel seostatud.

Iga seos on ära tuntav  hiire noole muutumisel “osutavaks käeks”, mille puhul hiirega ühekordselt vajutades avaneb vastav veebileht.

Eelnõu ja sellega seotud dokumentide leht avaneb vajutades tähisele OE (otsuse eelnõu) või ME (määruse eelnõu).

Dokumendi teksti vaatlemiseks tuleb vajutada dokumendi tähisele .

 

 

Sisselogimine

 

Registreeritud kasutajad saavad süsteemi sisse logida. Selleks tuleb vajutada vasakpoolses menüüs linki „Sisene“. Avanevas aknas küsitakse kasutajanime ja salasõna, mis on saadetud kõigile registreeritud kasutajatele Linnavolikogu kantselei poolt. Sisse loginud kasutajatel on võimalik avada dokumente, mis on mõeldud üksnes registreeritud kasutajatele.

 

 

 

Dokumentide avamine

 

Kui dokumendile on seatud juurdepääsupiirang, siis on autoriseerimata kasutajatele kättesaadav ainult dokumendi teksti avalik versioon. Sisseloginud kasutajad saavad avada ka dokumendi täisteksti. Juurdepääsupiiranguga dokumentide ees on tabalukuga ikoon. Dokumendi täisteksti lingile vajutamise järel, küsitakse kasutajalt kinnitust juurdepääsupiiranguga dokumendi avamise kohta. Dokumendi avamine salvestatakse süsteemi logis.

 

 

 

Salasõna muutmine

 

Sisseloginud kasutajad saavad muuta oma salasõna, vajutades „Muuda salasõna“ lingile. Esialgse salasõna muutmine on soovituslik. Uus salasõna peab olema vähemalt 6 tähemärki pikk ja sisaldama numbreid ning suuri ja väikeseid tähti.

 

 

Logi välja

 

Kui kasutaja on süsteemi sisse loginud, siis peale töö lõpetamist on kohustuslik ka süsteemist välja logida, vajutades „Logi välja“ lingile või sulgeda brauseri aken. Selle eesmärk on eelkõige turvalisuse tagamine – see väldib võimaluse võõrastel isikutel ligi pääseda juurdepääsupiiranguga dokumentidele.