Isiku esinemised [Märt Sults]

 
04.09.2014 istung
 • Päevakorrapunkt: Tallinna Linnavolikogu kaasava linnajuhtimise ajutise komisjoni moodustamine
  • 17:16
  • Auväärt esimees, kolleegid! Ma ei planeerind üldse mitte mingisugust sõnavõttu. Aga mul on sihuke tunne, et osa inimesi tahavad ühiskondlikku korda ja formatsiooni muuta. Tähendab, et demokraatliku ühiskonna põhiprintsiibid on sellised, et nagu vähemus allub enamusele. Kaasamise tulemus näitab kõige paremini seda, mis tulemused saadakse valimistel. Sina ära, Õnne, vehi käega! Tähendab, siin tuletatakse meelde mingisuguseid maksumaksja rahasid. Tähendab, sellel teemal nagu ei maksa diskuteerida, seda otsustab kohus või õiguskaitseorganid. Tähendab, Tarmo pani väga hea märkuse, et kui asi läheb laulmise peale, et siis tema nagu sõna võtta ei saa, kuna tema ei tunne nooti. Tähendab, kas keegi oskab öelda teemat, kus Tarmo pole oma seisukohta öelnud?! Tähendab, mul on väga palju teemasid, kus ma eriti suud ei julge lahti teha, kuna ma ei valda teemat. Tähendab, selles suhtes Tarmo enesekriitika on väga hea ja siis täitku seda! Ja sõna otseses mõttes, meil ei ole vaja ühte juurde. Näite ma tooksin. Andrei ütles väga hästi, et meie halduskogus, viimases halduskogus oli maakomisjonis arutusel kultuurilinnaku taga detailplaneering ja Telliskivi Seltsist inimene ... Tarmo, palun kuula mind! Tarmo!?
  • 17:16
  • Aa, õige! "Ei Keskerakonnale!" ja see - "kes te meid netist vaatate"! Tähendab, Tarmo ei kuula mind, ta vaatab netist. Ta vaatab järelvaatamist, siis saab mõelda, sellepärast kas ta tunneb teemat või ei tunne. Oli Telliskivi Seltsi ettepanek ja see päädis sellega, et tähendab, Andrei kui halduskogu esimees, aga maakomisjoni liige, mina maakomisjoni esimees, kuigi halduskogu aseesimees. Tähendab, Andrei jäi vähemusse ja Telliskivi Seltsi ettepanek võeti vastu. Mis võib olla suurem kaasav poliitika?! Nii et andke andeks, vennad. õed, kolleegid! Kui Te suust midagi välja ajate, siis ma tuletan meelde, et meie volinikena peame oma sõnade eest vastutama. Vene keeles on see väga hästi öeldud, et "Каждый отвечает за свой базар". Aitäh!
 • Päevakorrapunkt: Ülesande andmine Tallinna Linnavalitsusele nõuda MTÜ Eesti Keskerakond käest välja Tallinna ajalehtede väljaandmiskulud
  • 17:39
  • Auväärt esimees, kolleegid! Enne kui ma selle asja ette loen, mis rahanduskomisjon 14. aprillil otsustas, ma tahaks öelda, et härra Tarmo Kruusimäe ajab väga hullusti segi mõistet kaubamärk. Tähendab, mina olen ka kaubamärgi omanik ja minu kaubamärgi nimi on "Märt Sults" ja see on registreeritud Patendiametis. Tähendab, ma küll ei jõudnud kokku lugeda, aga seda saab pärast stenogrammist kokku lugeda, kui mitu korda Sa solvasid kaubamärki "Stolitsa" ja "Pealinn". Tähendab "Stolitsa" ja "Pealinna" kaubamärgi omanik võiks sind kohtusse selle eest kaevata, kui Sa kaubamärgi seadust tead. Ja Keskerakonna infokandja paberil ja internetis on minu teada ainult Kesknädal, rohkem nagu ei ole. Aga see selleks. Et rahanduskomisjon oma koosolekul 14. aprillil käesoleval aastal arutas antud teemat ja otsustati hääletamistulemusega 4 poolt, 10 vastu, erapooletuid ei olnud, mitte toetada eelnõud. Kolleegid, palun mõelge, otsustage, hääletage! Aitäh!
  • 17:41
  • Aitäh küsimuse eest! Sa ise tead väga hästi, et kõik projektid toetuvad klassik Rein Langi üteluse peal, et igal asjal peab olema hea lobi ja kui lobi on hea, miks mitte. Aitäh!